Вакцина
Всі притомні люди на світі чекають на вакцину від короновірусу — того, який SARS-CoV-2. Але наскільки ця вакцина, точніше, ці вакцини — оскільки паралельно їх розробляють багато — будуть ефективними?
Як ми вже побачили в межах першого ж року поширення захворювання, новий короновірус швидко мутує і налічує вже далеко за сотню варіантів. При цьому пройшло недостатньо часу, щоб напевне оцінити його здатність до мутацій та їхній справжній розмах. Якщо останній виявиться не меншим, ніж у грипу, то розробка вакцин може виявитися взагалі неефективною. А й справді, який сенс у вакцині, яка діє лише на близькі варіанти/штами, поширені в якомусь одному регіоні Землі, та й то — один сезон, а в наступний втрачає дієвість і там, де була розроблена?
В цьому плані непокоїть відсутність новин про розробку не вакцин, а саме ліків від COVID-19. Розробляти їх — принаймні чисто теоретично — почали ще до пандемії, практикуючись на інших короновірусах. Але щось досі нічого не розробили, хоча ніби й знали, де шукати. Схоже, що задача виявилася складнішою, ніж хотілося б.
Але якщо так, то ця зараза з нами надовго. Принаймні аж до ери генної модифікації, прихід якої політики чи не всіх країн світу намагаються не допустити всіма силами. Слабкою втіхою в цьому разі є думка про те, що в часи бубонної чуми в будь якому разі було гірше.
- Щоб додати коментар, увійдіть