Про порти, ракети й профпридатність

Зображення користувача campana.

Передісторія. Росія й Туреччина щось там ділили і не поділили. Домовлялися і не домовилися. Можливо, щодо газу, який Росія хоче качати через Туреччину все більше, а Туреччина хоче видобувати сама. На своєму шельфі. В будь-якому разі, посварилися. Так, що Росія пригрозила вийти з придуманої Ердоганом зернової угоди. Ердоган у відповідь відпустив з неформального полону керівників оборони Маріуполя. Росія не захотіла втиратися і таки вийшла із зернової угоди.

Тепер в Кремлі одна проблема: якщо їм не дадуть вільно вивозити зерно через Чорне море, то треба не дати його вивозити й Україні. А тому вони почали методично обстрілювати одеський і миколаївський порти, щоб знищити саму інфраструктуру перевантаження зерна. Обстрілювати одразу різними типами ракет для певності.

Так ось. Найруйнівніша серед усіх застосованих — це ракета Х-22 з майже тонною вибухівки (всі інші ракети мають півтонни вибухівки або менше). І при цьому вона найшвидша, тому збити її найважче, незважаючи на її великі розміри й підвищену помітність в радіоефірі.

Але є одне «але». Ракета ця — протикорабельна, точніше, спроектована для боротьби з авіаносцями. Тому на фінальній ділянці траєкторії вона самостійно націлюється на найбільше скупчення металу, яке вловлює своїм радаром по курсу. Відповідно, для захисту портів має бути достатньо ефективним простий захід: розташувати перед портом напівкільцем групу старих іржавих барж — аби були побільші і хоч якось трималися на плаву. Для підвищення ефективності навалити на них які-небудь великогабаритні металеві конструкції та інший металобрухт.

В принципі, це можна і треба було зробити ще рік тому. Але й зараз не пізно. Але я нічого про таке не чув. Питається, а генштаб наш взагалі в цьому напрямку думав? Он кацапня для захисту Кримського, або ж Керченського, мосту (який вже запропонували перейменувати на Кубанський, якщо він нам дістанеться у придатному стані) наставила навколо купу невеликих кутикових відбивачів. А тут можна цілу групу барж поставити — хоч з кутиками, хоч з опорами ЛЕП та радіощоглами на борту — яка буде значно більшим атрактором і засліплювачем для всіх радарів всіх ракет, ніж просто кутики (там же ще поставити можна те, що вмикається...).

Тож питаюся, як хто знає: зроблено у нас таке, чи ні? І, знову таки, чим там думає генштаб? Тим самим, чим вони раніше надумали й намислили, що дрони ніколи не будуть грати серйозну роль на полі бою? Чи там є й кращі мислительні органи?

Варіант допису в гуглоблозі