Опубліковано campana Птн, 15/04/2016 - 05:05
Японська компанія Canon славиться якістю своєї техніки, але сумно відома неувагою до систем FOSS, для яких вона не надає гідної підтримки. Довгий час ентузіастам доводилося самим писати драйвери для принтерів, сканерів, фотоапаратів та інших пристроїв, на яких стоїть гравірування «Canon». І якщо, приміром, із фотоапаратами все давно доволі непогано (принаймні, digikam доволі добре з ними працює), то з принтерами — біда. Досі мені не вдавалося "завести" під Лінуксом жоден кенонівський принтер.
І ось зараз вдома опинився простенький лазерний чорно-білий принтер Canon LBP 2900 китайської збірки. Пристрій робочий і з не використаним до кінця картриджем, тож постала задача примусити його працювати. І це мені врешті-решт вдалося, хоча й не з першої спроби.
Опубліковано campana Чтв, 12/03/2015 - 21:42
Скопійовано з гуглоплюса.
Оновив я openSUSE з версії 12.3 до 13.1 — і заробив проблему на рівному місці: tex-файли перестали компілюватися. Будь-які. Лог пише якусь дурню. Щоб розібратися, спробував багато всякого. Безрезультатно. Врешті-решт запустив у консолі компіляцію тривіального файлу:
/usr/bin/pdftex /tmp/inkscape-CSWFm3/eq.tex
і отримав:
Опубліковано campana Чтв, 20/12/2012 - 19:11
З драйверами для відеокарт в openSUSE бувають проблеми. Приміром, я волію використовувати пропрієтарні драйвери від виробника, оскільки вони досі більш функціональні, ніж відповідні вільні. Однак, політика випуску драйверів у виробників, всупереч уявленням, поширеним у бізнес-середовищі, суттєво більш мінлива, ніж політика випуску відкритих драйверів співтовариством розробників FOSS. Через це під час оновлення улюбленого дистрибутива Лінукса до більш нової версії можна отримати проблеми з відеодрайвером на рівному місці.