Переговори як засіб відбілювання Путіна

Зображення користувача campana.

У переговорів Зеленського з російськими загарбниками є ще один аспект. Найкраще і найлаконічніше його сформулював військовий експерт Олег Жданов. Він зауважив, що ці переговори — це спроба відбілити Путіна від клейма воєнного злочинця. І спроба заблокувати подання Україною позову проти Путіна як воєнного злочинця в міжнародний трибунал. Бо тут, справді, можливо лише одне з двох: або ця людина — воєнний злочинець, або — сторона переговорів. Або ми добиваємося його арешту й суду, або про щось з ним домовляємося, укладаємо угоди, визнаємо його підпис під ними і зобов'язуємося поважати й виконувати. Одне з двох, і третього не дано. Або — або.

І друга важлива думка. Заяви про злочини і Російської Федерації як держави, і Путіна як керівника РФ повинна подавати саме Україна, а не будь-хто на Заході. Саме Україна повинна спершу прийняти відповідні рішення на рівні Верховної Ради, а потім подати позови в міжнародні суди. Бо якщо сама жертва агресії офіційно не оголошує про злочин і юридично не оформлює подання до суду — то кому ще це може бути потрібним? Якщо сама жертва не бажає і не вимагає правосуддя, хто має за неї це робити?

Додам до цього, що всі дії України в цьому напрямі повинні починатися з оголошення стану війни — причому і з Росією, і з Білоруссю, з території якої і за рішенням керівництва якої ця війна проти нас ведеться. Але у нас так званий президент щось не поспішає надсилати до Верховної Ради відповідне подання. А саме він і тільки він здійснює таке подання, згідно з конституцією (стаття 85, пункт 9). І стан війни — це не воєнний стан, це, за великим рахунком, речі не пов'язані. І оголошено у нас лише воєнний стан, але не стан війни. І ні у відповідному президентському указі, ні у прийнятому на його основі законі нічогісінько не сказано про те, що у нас іде війна, і хто її проти нас веде. Сказано тільки: «У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», але навіть не зазначено, йдеться про актуальні події чи минулі, про щось тривале чи одномоментне. Простіше кажучи, введений воєнний ніяк не пов'язаний із актуальною війною (що юридично дуже важливо).

І, як можна здогадатися, це не випадково, а є цілеспрямованою політикою Єрмака і всього зеленявого керівництва на Банковій. І щодо РФ та Путіна, і щодо РБ та Лукашенка.

Варіант допису в гуглоблозі